Kilpailukalenteri

JV = joukkuevoimistelu
RV = rytminen voimistelu

Kisojen lisätiedot ja tulokset Kisapalvelusta.

 Päivä Laji Kilpailu ja osallistujat Paikka
13.-14.1. RVAsker Cup
Aurora Arvelo
Asker, Norja
26.-27.1. RVWinter Princess
Aurora Arvelo, Ingrid Bergring, Aida Fanfani, Rebecca Gergalo, Ulla Helin, Angelica Kangas
Tallinna, Viro
28.1. JVMall Kalve Memorial Cup
Kilpa-Atomit
Tallinna, Viro
3.-4.2. RVIkäkausikilpailut ja PM-karsinta
Aurora Arvelo, Lili Arvelo, Aida Berglund, Ingrid Bergring, Aida Fanfani, Rebecca Gergalo, Elsa Heinonen, Ulla Helin, Elina Jyrkönen, Emilia Järvenpää, Isabel Järvinen, Lia Kallio, Angelica Kangas, Alesia Kolomainen, Anastasia Kunavina, Karina Kuteinikova, Mea Mäkelä, Julia Paasikivi, Aurora Pohjanvirta, Veera Pohjavuori, Johanna Pulkkinen, Eliana Rikkas, Tiina Suomela, Anita-Elina Tarmu, Jelizaveta Vorontsova, trio Amanda, Fanny ja Olivia
OVO Training Center, Espoo
15.2. RVYOG-karsinta
Aurora Arvelo
Moskova, Venäjä
16.-18.2. RVMiss Valentine
Lili Arvelo, Elina Jyrkönen, Johanna Pulkkinen
Tartto, Viro
23.-25.2. RVBaltic Flower 2018
Aurora Arvelo, Lili Arvelo, Olivia Fedoroff, Rebecca Gergalo, Elina Jyrkönen, Lia Kallio, Aurora Pohjanvirta, Eliana Rikkas, Anita Tarmu
Jelgava, Latvia
2.-4.3. RVPohjoismaiden mestaruuskilpailut
Aurora Arvelo, Rebecca Gergalo, Angelica Kangas, Alesia Kolomainen, Trio Amanda, Fanny ja Olivia
Asker, Norja
10.-11.3. JVLovent Cup

Lumo, Vantaa
14.-19.3. RVDeriugina Cup
Aurora Arvelo, Lili Arvelo, Rebecca Gergalo, Elina Jyrkönen, Lia Kallio, Alesia Kolomainen, Aurora Pohjanvirta
Kiova, Ukraina
15.-18.3. JVIFAGG World Cup I, Challenge Cup I, Open International competition for all age categories
Atomit 04, Ionit 06, OVO Junior Team, OVO Team, Team Ionit
Energia Areena, Vantaa
17.-18.3. RVLuokkakilpailut 1: Yksilöiden luokat 1, 4, JM ja M
Ulla Helin, Angelica Kangas, Anastasia Kunavina, Julia Paasikivi, Johanna Pulkkinen, Protonit 08, Team Protonit
Piikkiön liikuntahalli, Piikkiö
 23.-29.3.RV Shoin Cup
Ingrid Bergring, Ulla Helin, Aida Fanfani, Angelica Kangas, Julia Paasikivi, Veera Pohjavuori, Johanna Pulkkinen, Tiina Suomela 
 
24.3. JVJoukkuevoimistelun Kaupunki Cup
Kilpa-Indiumit, OVO Kilpa Junior
Vaajakosken liikuntahalli, Jyväskylä
25.3. JVOVO Cup
Atomit 04, Atomit 05, Ionit 06, Team Esport, Team Ionit, Team Protonit
Tapiolan urheiluhalli, Espoo
27.3.-1.4. RVSofia Cup ja FIG World Cup
Aurora Arvelo, Rebecca Gergalo, Elina Jyrkönen, Alesia Kolomainen
Sofia, Bulgaria
30.3.-1.4. JVEaster Cup
Atomit 05, Ionit 06, Protonit 08
Greve, Tanska
7.-8.4. RVSM-karsinta (nuorten ja naisten yksilöt, EM-karsinta 1)
Aurora Arvelo, Ulla Helin, Rebecca Gergalo, Elina Jyrkönen, Angeliga Kangas, Alesia Kolomainen, Johanna Pulkkinen, Tiina Suomela
Töölön Kisahalli, Helsinki
8.4. JVJoukkuevoimistelun Kaupunki Cup ja maajoukkueen katsastuskilpailu
Ionit 06, Kilpa Esport, OVO Junior Team, OVO Kilpa Team, OVO Team, OVO Team Esport, Protonit 08, Protonit 09, Team Ionit, Team Protonit
Opinmäen koulu, Espoo
8.4. JVJoukkuevoimistelun Kaupunki Cup
Kilpa-Atomit, Kilpa-Indiumit, OVO Kilpa Junior
Lumo, Vantaa
13.-15.4. JVIFAGG World Cup II, Challenge Cup II
OVO Junior Team, OVO Team
Graz, Itävalta
13.-15.4. RVFIG World Cup
Rebecca Gergalo
Pesaro, Italia
14.-15.4. RVLuokkakilpailut 2: Yksilöiden luokat 3 ja 6 sekä duo/trio-kilpailu
Lili Arvelo, Isabel Järvinen, Lia Kallio, Aurora Pohjanvirta, Laura Seppä
Lumo, Vantaa
14.-15.4. JVJoukkuevoimistelun Kaupunki Cup
Atomit 05, Atomit K, Ionit 07, Team Protonit
Kupittaan urheiluhalli, Turku
14.-15.4. JVJoukkuevoimistelun Kaupunki CupJyväskylä
21.4. JVKalakukko Cup
Kilpa-Indiumit
Vesileppis, Leppävirta
21.-22.4. RVSM-kilpailut (nuorten ja naisten yksilöt, EM-karsinta 2) sekä ikäkausikilpailu (06-10 synt.)
Aurora Arvelo, Aida Berglund, Rebecca Gergalo, Elina Jyrkönen, Isabel Järvinen, Alesia Kolomainen, Karina Kuteinikova, Laura Seppä
Lumo, Vantaa
21.-22.4. JVMustan Kissan Cup
Atomit 05, Atomit K, Ionit 06, Ionit 07, Ionit K, Ionit N, Kilpa Esport, OVO Kilpa Junior, Protonit 08, Protonit 09, Team Atomit, Team Ionit
Mäntsälä
21.-22.4. JVSunborn Cup
OVO Kilpa Team
Turku
27.-29.4. RVFIG World Cup
Rebecca Gergalo
Baku, Azerbaidžan
28.-29.4.  JVYli 14-vuotiaiden SM-kilpailut ja Voimisteluliiton mestaruuskilpailut
Kilpa Esport, Kilpa-Indiumit, OVO Junior Team, OVO Kilpa Junior, OVO Kilpa Team, OVO Team, OVO Team Esport
Turku
4.-6.5. RVFIG World Challenge Cup
Rebecca Gergalo, Alesia Kolomainen
Guadalajara, Espanja
5.-6.5.  JVHJM Cup
Atomit 04, Atomit 05, Ionit 06, Ionit 07, Kilpa Esport, Protonit 08, Protonit 09, Team Atomit
Mäntsälä
5.-6.5. JVJoukkuevoimistelun Kaupunki Cup 
Ionit K, Ionit N, Kilpa-Indiumit, OVO Kilpa Junior
Vantaa
5.-6.5. RVLuokkakilpailut 3: Yksilöiden luokat 2 ja 5 sekä joukkueet
Aida Berglund, Karina Kuteinikova
Tavastia-Areena, Hämeelinna
6.5. JVKomia Cup
Atomit K
Seinäjoki
10.-13.5. JVIFAGG European Championships, Open International Tournament all age categories
OVO Junior Team, OVO Team, OVO Team Esport, Team Atomit, Team Ionit, Team Protonit
Tallinna, Viro
11.-13.5. RVFIG World Challenge Cup
Aurora Arvelo, Rebecca Gergalo, Elina Jyrkönen, Alesia Kolomainen
Portimao, Portugali
12.5.  JVJoukkuevoimistelun Kaupunki CupTampere
13.5. JVJoukkuevoimistelun Kaupunki Cup
Atomit 04, Atomit K, Ionit K, Ionit N, Kilpa-Atomit, Kilpa Esport, OVO Kilpa Junior
Helsinki
15.5.-17.5. RVGrand Prix Holon and international tournament
Aurora Arvelo, Rebecca Gergalo, Elina Jyrkönen, Alesia Kolomainen
 
19.-20.5. JV12-14-vuotiaiden SM-kilpailut ja Voimisteluliiton mestaruuskilpailut
Atomit 04, Atomit 05, Atomit K, Kilpa-Atomit, Team Atomit
Hyvinkää
26.-27.5. RVVälinekilpailut ja duo/trio-kilpailuOpinmäen koulu, Espoo
1.-3.6. RVEM-kilpailut
Aurora Arvelo, Elina Jyrkönen
Guadalajara, Espanja
8.-10.6. JVIFAGG World Championships, Junior World Championships, IFAGG Trophy
OVO Junior Team, OVO Team
Budapest, Unkari
8.-10.6. JV,
 RV
Voimistelupäivät, Suomi Gymnaestrada, 10-12-vuotiaat mestaruuskilpailu ja 8-10-vuotiaiden kilpailu
Ionit 06, Ionit 07, Ionit K, Ionit N, Protonit 08, Team Ionit, Team Protonit, Ulla Helin, Julia Paasikivi, Veera Pohjavuori
Turku