Kilpailukalenteri

JV = joukkuevoimistelu
RV = rytminen voimistelu
TANVO = tanssillinen voimistelu

Kisojen lisätiedot ja tulokset Kisapalvelusta.

 Päivä Laji Kilpailu ja osallistujat Paikka
 10.-16.9. RVMM-kilpailut
Rebecca Gergalo
Sofia, Bulgaria
 29.-30.9. RVIkäkausikilpailut (Joukkueet, duot/triot ja Stara)Opinmäki, Espoo
 30.9. JVValintakilpailu WC ja CC III ja IV osakilpailuihinTurku
 6.-18.10 RVNuorten olympialaiset
Aurora Arvelo
Buenos Aires, Argentiina
 13.-14.10 JVSisu Cup, 
 Ionit 06, OVO Team Esport 
Tampere
 20.-21.10. RVLuokkakilpailut 1 (Yksilöiden luokat 2 ja 5 sekä joukkueiden kaikki luokat)
Team Protonit, Protonit 08, Team Neutronit, Alfat, Sigmat, RV-lisä, Annelin yksilöt, 
Kupittaan urheiluhalli, Turku
 25.-28.10. JVIFAGG World Cup III ja Challenge Cup III ja Louvres Cup
OVO Team, OVO Junior Team, Team Ionit
Eaubonne, Ranska
 27.10  JV Kerava Cup
Kilpa-Ionit, Ionit K, Protonit K, Protonit N  
Kurkelan koulu, Kerava
 27.-28.10 JV/RVElise Cup, 
Kilpa Junior, Team Atomit, Atomit04, Atomit K, Kilpa-Atomit, Sigmat, Alfat, RV-lisä, Annelin yksilöt 
Töölön kisahalli, 
Helsinki
 28.10 JV/RVKolmen lajin kilpailu
Ionit07, Annelin yksilöt 
Tampere
 3.11 JV Tampere Cup 
Kilpa-Ionit, Ionit K, Atomit K, Kilpa Esport 
Hervannan vapaa-aikakeskus, Tampere
 3.-4.11. RVLuokkakilpailut 2 (Yksilöiden luokat 1, 4, JM ja M)
Team Protonit, Protonit08, Team Neutronit, Alfat, Sigmat, RV-lisä, Annelin yksilöt, Larisan yksilöt
Rantakeidas, Mikkeli
 10.-11.11 JV Kaupunki Cup
OVO Team Esport, Kilpa Junior, Kilpa Esport, Team Atomit, Atomit04, Team Ionit, Ionit06,  Ionit07, Ionit K, Team Protonit, Protonit 09, Protonit 08, Kilpa-Atomit, Atomit K 
Lumo, Vantaa
11.11. JV Kaupunki cup 
Kilpa-Atomit 
Vaajakosken liikuntahalli, Jyväskylä
 17.11.  JVEspoo Cup
Kilpa Esport, Kilpa Junior, Kilpa-Atomit, Atomit K, Ionit07, Kilpa-Ionit, Ionit K, Team Protonit, Protonit 09, Protonit 08, Protonit K, Protonit N 
Opinmäki, Espoo
 17.-18.11 JVSYYScup
Kilpa Junior 
Martinhalli, Hyvinkää
 22.-25.11. JVIFAGG World Cup Finals ja Challenge Cup Finals
OVO Team, OVO Junior Team 
Santos, Brasilia
 24.11 JV ISKU JV 8-10 Kilpailu 
Protonit K, Protonit N 
Tampere
 24.-25.11. RVJoukkueiden SM-kilpailu (nuoret ja naiset), pre-nuorten joukkuekilpailu sekä duo/trio -kilpailuMonitoimikeskus Lumo, Vantaa
 24.-25.11. JVJoukkuevoimistelun välinesarjojen 12-14-vuotiaiden SM-välinemestaruuskilpailut ja kilpasarjan Voimisteluliiton mestaruuskilpailut
Team Atomit, Atomit04, Kilpa-Atomit, Team Ionit 
Energia-areena, Vantaa
 1.-2.12. RVLuokkakilpailut 3 (Yksilöiden luokat 3,6 ja Duo/Trio - kilpailu sekä Stara)
Team Protonit, Protonit08
Vaajakosken liikuntahalli, Jyväskylä
 1.-2.12. JVJoukkuevoimistelun välinesarjojen 10-12-vuotiaiden ja yli 14-vuotiaiden kilpasarjojen Voimisteluliiton mestaruuskilpailut
Kilpa Junior, Ionit07, Kilpa-Ionit, Ionit K
Imatran Urheilutalo, Imatra
 1.-2.12 JVMerepiiga cup 
Ionit 06
 Tallinna, Viro
 8.-9.12 RVVälinekilpailut ja duot/triot-kilpailuOVO Training Center, Espoo
 8.-9.12 JVTUL:n joukkuevoimistelun avoimet välinesarjojen mestaruuskilpailut
Team Protonit, Protonit09
Hervannan vapaa-aikakeskus, Tampere
    
    
    
    
    
    
    
    
    


Kilpailukalenteri

JV = joukkuevoimistelu
RV = rytminen voimistelu
TANVO = tanssillinen voimistelu

Kisojen lisätiedot ja tulokset Kisapalvelusta.

 Päivä Laji Kilpailu ja osallistujat Paikka
 10.-16.9. RVMM-kilpailutSofia, Bulgaria
 29.-30.9. RVIkäkausikilpailut (Joukkueet, duot/triot ja Stara)Opinmäki, Espoo
 30.9. JVValintakilpailu WC ja CC III ja IV osakilpailuihinTurku
 6.-18.10 RVNuorten olympialaisetBuenos Aires, Argentiina
 20.-21.10. RVLuokkakilpailut 1 (Yksilöiden luokat 2 ja 5 sekä joukkueiden kaikki luokat)Kupittaan urheiluhalli, Turku
 25.-28.10. JVIFAGG World Cup III ja Challenge Cup III ja Mediterranean competitionEaubonne, Ranska
 3.-4.11. RVLuokkakilpailut 2 (Yksilöiden luokat 1, 4, JM ja M)Rantakeidas, Mikkeli
 17.11. JVEspoo CupOpinmäki, Espoo
 22.-25.11. JVIFAGG World Cup Finals ja Challenge Cup FinalsSantos, Brasilia
 24.-25.11. RVJoukkueiden SM-kilpailu (nuoret ja naiset), pre-nuorten joukkuekilpailu sekä duo/trio -kilpailuMonitoimikeskus Lumo, Vantaa
 24.-25.11. JVJoukkuevoimistelun välinesarjojen 12-14-vuotiaiden SM-välinemestaruuskilpailut ja kilpasarjan Voimisteluliiton mestaruuskilpailutEnergia-areena, Vantaa
 1.-2.12. RVLuokkakilpailut 3 (Yksilöiden luokat 3,6 ja Duo/Trio - kilpailu sekä Stara)Vaajakosken liikuntahalli, Jyväskylä
 1.-2.12. JVJoukkuevoimistelun välinesarjojen 10-12-vuotiaiden ja yli 14-vuotiaiden kilpasarjojen Voimisteluliiton mestaruuskilpailutImatran Urheilutalo, Imatra
 8.-9.12 RVVälinekilpailut ja duot/triot-kilpailuOVO Training Center, Espoo