Uutiset

8.1.2019 15.05

Valmennusryhmien kevätkausi

Joukkuevoimistelun 27 valmennusryhmässä mukana noin 300 voimistelijaa ja rytmisen voimistelun ryhmissä noin 60 voimistelijaa.

Keväkausi on kaikkien valmennusryhmien osalta lähtenyt käyntiin kotileirien ja tutustumisen merkeissä. 

Joukkuevoimisteluun uusina ryhminä perustettiin 2012-2013 -syntyneiden Elektronit -ikäluokka joka aloittaa suoraan kahdella harjoitusryhmällä nimeltään Nano ja Neon, sekä harrastesarjaan tähtäävä 2007-2009 syntyneiden Galaksit -ryhmä.

Rytmisen voimistelun puolella uutena ryhmänä aloittaa Alesia Kolomaisen luotsaama 2011-2013 -syntyneiden Omegat -ryhmä.

Lisätietoja valmennusryhmistä päivitetään ryhmien omille sivuille tammikuun aikana. Myös kilpailukalenteriin päivittyy kevään kilpailut kuun loppun mennessä.

Joukkuevoimistelu

Edustusjoukkueet

OVO Team, yli 16 v SM-sarja
Päävalmentaja: Anneli Laine-Näätänen
Voimistelijat: Aino Handelberg 2002, Angelica Kangas 2003, Aurora Kapanen 2003 (kapteeni),  Emma Koivunen 2003, Karla Kuuskoski 2002, Alli Laaksonen 2002, Amanda Laukkonen 2002, Alina Panula 2001, Johanna Pulkkinen 2001, Sara Rouhiainen 2001, Malla Vartiainen 2001, Olivia Yli-Juuti, 2001

OVO Team Esport, yli 16 v SM-sarja
Päävalmentaja: Anneli Laine-Näätänen
Voimistelijat: Andrea Edman 2001, Sara Hahka 2003, Marja Hollo 2001, Krista Karlsson 2003, Roosa Kopra 2002, Ellenoora Kähkönen 2003, Emilia Kähkönen 2002 (kapteeni), Julianne Leino 2004, Tua-Sofia Pihlajaniemi 2003, Emma Pellikka 2003, Julia Raiko 2003

OVO Junior Team, 14-16 SM-sarja
Päävalmentaja: Anneli Laine-Näätänen
Voimistelijat: Iina Anttila 2004, Greta Hagberg 2004, Tytti Ilvessalo 2003, Viivi Inkinen 2003, Erliette Kapanen 2003, Ulrika Kohvakko 2004, Kukka Koskenvuo 2005, Iiris Koski 2003, Kia Lehtiniemi 2004, Olivia Soini 2003 (kapteeni), Ariana Temin 2003

2004 ja aiemmin syntyneet

Kilpa Team, kilpasarja yli 18 v
Kilpa Junior, kilpasarja 16-20 v, valmentaja: Tiina Akkanen

2004-2005 -syntyneet 

Team Atomit, SM-sarja 14-16 v, valmentaja: Anneli Laine-Näätänen
Atomit 04, SM-sarja 14-16 v, valmentaja: Jasmin Rasinkangas
Kilpa-Atomit, kilpasarja 12-14 v, valmentaja: Jenni Merra
Atomit K, kilpasarja 12-14 v / 14-16 v, valmentaja: Mira Syrjälä

2006-2007 -syntyneet

Team Ionit, SM-sarja 12-14 v, valmentaja: Sanna Virtanen
Ionit 06, SM-sarja 12-14 v, valmentaja: Sanna Virtanen
Ionit 07, SM-sarja 12-14 v, valmentaja: Emilia Pensar
Kilpa-Ionit, kilpasarja 12-14 v, valmentaja: Emilia Pensar
Ionit K, kilpasarja 12-14 v, valmentaja: Mira Syrjälä

2008-2009 -syntyneet (10-12 v sarja)

Team Protonit, valmentaja: Lotta Lehtonen
Protonit 08, valmentaja: Jasmin Rasinkangas
Protonit 09, valmentaja: Saana Vartiainen
Kilpa-Protonit, valmentaja: Tiina Akkanen
Protonit K, valmentaja: Tiina Akkanen
Protonit N, valmentaja: Tiina Akkanen
Galaksit, valmentaja: Susan Salmela

2010-2011 -syntyneet (8-10 v sarja / Stara)

Team Neutronit, valmentaja: Jenna Alavahtola
Neutronit 10, valmentaja: Jenna Alavahtola
Neutronit Nano, valmentaja: Anni Holmström
Neutronit Piko, valmentaja: Anni Holmström

2012-2013 -syntyneet (Stara)

Elektronit Nano, valmentaja: Laura Hirvonen
Elektronit Neon, valmentaja: Laura Hirvonen

Rytminen voimistelu

Edustusurheilijat

Rebecca Gergalo, naisten sarja, valmentaja: Larisa Gryadunova

Aurora Arvelo, naisten sarja, valmentaja: Larisa Gryadunova

Valmennusryhmät

Larisan ryhmä, SM- ja ikäkausikilpailut, valmentaja: Larisa Gryadunova
Annelin ryhmä, SM- ja ikäkausikilpailut, valmentaja: Anneli Laine-Näätänen
Alfat, SM- ja ikäkausikilpailut, valmentaja: Svetlana Evchina
Sigmat, luokkakilpailut, valmentaja: Ronja Laaksonen
Omegat, luokkakilpailut, valmentaja: Alesia Kolomainen


Palaa otsikoihin