,Kilpailukalenteri

JV = joukkuevoimistelu
RV = rytminen voimistelu
TANVO = tanssillinen voimistelu ja lumo

Kotimaisten kisojen lisätiedot ja tulokset Kisapalvelusta.

 Päivä Laji Kilpailu ja osallistujatPaikka
 25.-27.1. RVLA Lights
Ulla Helin
Los Angeles USA 
 31.1.-3.2. RVAsker Lukoil Cup
Rebecca Gergalo
Oslo NOR
 10.2. JVValintakilpailu WC ja CC
OVO Team, Team Esport, Junior Team, Team Atomit
Vantaa 
 14.-17.2. RVGrand Prix
Rebecca Gergalo
Moskova RUS
 16.-17.2 RVWinter Noruus Cup
Lili Arvelo, Aurora Pohjanvirta, Alva Stenbäck, Julia Haga, Veera Pohjavuori, Laura Seppä, Minea Vadell, Alfat
Viro
 28.2-3.3 JV/RVMiss Valentine 
Team Esport, Team Atomit, Rebecca Gergalo, Aurora Arvelo, Alesia Kolomainen, Elina Jyrkönen, Lili Arvelo, Aurora Pohjanvirta, Lia Kallio, Isabel Järvinen, Aino Törmänen, Olivia Fedoroff, Carolina Närjä
Tartto EST
 3.3. TANVOLumo-aluetapahtuma Etelä-Suomi
Quut
 
 8.-10.3 JVWorld Cup & Challenge cup I
OVO Team, Junior Team
Sofia BUL
 12.3. RVNaisten yksilöiden EM-karsinta I & nuorten joukkueen EM-näyttö I
Rebecca Gergalo, Aurora Arvelo, Alesia Kolomainen, Elina Jyrkönen
Espoo
 13.-15.3 RVDeriugina Cup
Aurora Arvelo, Elina Jyrkönen, Lili Arvelo, Aurora Pohjanvirta, Lia Kallio, Aida Berglund, Isabel Järvinen, Aino Törmänen
Kiova UKR
 14.-17.3. RVGrand Prix
Rebecca Gergalo
Kiova UKR
 17.3. JV JV Cup & Stara 
AtomitK, Team Neutronit
Tampere 
 16.-17.3. RV Ikäkausikilpailut 
Larisan RV, Annelin RV, Alfat
Helsinki 
 23.3. JVOVO Cup
OVO Team, OVO Junior Team, Atomit04, Kilpa-Atomit, Team Ionit, Ionit06, Team Neutronit
Espoo 
 23.3. RVNaisten yksilöiden EM-karsinta II & nuorten joukkueen EM-näyttö II
 23.-24.3. JVMustan kissan Cup
Kilpa Junior, Protonit09
Mäntsälä
 23.-24.3. RVSpring Competition
Larimar Leithem, Neea Heimonen, Mona Salo, Nicole Boström, Mea Mäkelä
Szczecin POL
 24.3. JVGant Cup
Protonit08
Turku
 30.3. JVJV Cup
Kilpa-Protonit, ProtonitK, ProtonitN 
Hämeenlinna
 30.3. TANVOTanVo Cup II
Olénaiset K, Olénaiset N
 
 30.-31.3. JVJV Cup & MM karsintakilpailu (näyttö 1)
OVO Team, OVO Junior Team, Kilpa Junior, Team Ionit, Ionit06, Ionit07, Protonit08, Protonit09
Vantaa 
 30.-31.3. RV Luokkakilpailut 1 
Team Neutronit, Alfat, Ulla Helin
Helsinki 
 31.3. OVO Stara
Joukkuevoimistelun ja rytmisen voimistelun harrasteryhmät
Espoo
 1.-4.4. JVWorld Cup & Challenge Cup II
OVO Team, OVO Junior Team 
Singapore 
 5.-7.4. RVWorld Cup
Rebecca Gergalo
Pesaro ITA
 6.-7.4. JVVantaa Cup
Kilpa-Atomit, Team Ionit, Ionit06, Kilpa-Ionit, Kilpa-Protonit, ProtonitK, ProtonitN
Vantaa 
 6.4 . JVJV Cup 
Kilpa-Atomit
Turku 
 6.-7.4. JVTampere Cup 
AtomitK
Tampere 
 12.-14.4. RVWorld Cup
Rebecca Gergalo
Sofia BUL
 13.4 . JVTurku Cup
OVO kilpa Team, KIlpa-Atomit, Team Protonit 
Turku 
 13.4. JVHaka Gym
Kilpa Junior, AtomitK
Valkeakoski
 13.-14.4. RVLuokkakilpailut 2
Team Neutronit, Annelin RV, Alfat, Sigmat
Imatra 
 14.4 JVJV Cup
Kilpa-Ionit
Forssa
 19.21.4 JVEaster Cup
Atomit04, Ionit06, Ionit07, Protonit08
Greve DEN
 19.21.4 RVWorld Cup
Rebecca Gergalo
Tashkent UZB
 26.-28.4 RVWorld Cup
Rebecca Gergalo
Baku AZE
 27.4 JV JV Cup 
AtomitK, Team Ionit, Ionit07, IonitK, Team Protonit, Protonit09, Kilpa-Protonit, ProtonitK, ProtonitN
Espoo 
 27.-28.4 JVHyvinkää Cup & MM-karisintakilpailu (näyttö 2 ja 3)
OVO Team, OVO Kilpa Team, OVO Junior Team, Kilpa Junior 
Hyvinkää 
 3.-.5.5 JVInternational AGG tournament
Team Ionit, Protonit08
Helsinki 
 4.-5.5 RVLuokkakilpailut 3
Team Neutronit, Alfat, Sigmat
Espoo 
 4.5 JVJV CUP
Team Protonit 
Turku 
 4.5. TANVOValtakunnallinen kilpailu
Olénaiset K, Olénaiset N
Jyväskylä
 5.5 JVKomia Cup
AtomitK, Kilpa-Ionit, IonitK
Seinäjoki 
 11.-12.5 JVHJM-CUP
Kilpa Team, Kilpa Junior,Atomit04, KIlpa-Atomit, AtomitK, Ionit07, Kilpa-Ionit, IonitK, Protonit09, Kilpa-Protonit, ProtonitK, ProtonitN, Ionit06
Mäntsälä 
 16.-19.5 RVEM-kilpailut Baku AZE
 17.-19.5 JVWorld Championships, Trophy competitions 
OVO Team, OVO Junior Team, Team Protonit 
Cartagena ESP
 18.-19.5  JVYli 14v. kilpasarjan mestaruuskilpailut 
Kilpa Team, Kilpa Junior  
Jyväskylä 
 18.-19.5 RV  Välinekilpailut, Duo/trio-kilpailu, Stara
Sigmat
Turku 
 24.-26.5 JV+RV Yhteiset SM-kilpailut
OVO Team, OVO Junior Team, Team Atomit, Atomit04, Team Ionit, Ionit06, Ionit07
Turku
 25.5 JVIsku Stara & JV 8-10v 
 4.6 RVNuorten yksilöiden MM-karsinta 2, Nuorten joukkueen MM-näyttö
Ulla Helin

 7.-9.6  JV12-14v. kilpasarjan mestaruuskilpailut, 8-10v 
Kilpa-Atomit, AtomitK, Kilpa-Ionit, IonitK
Espoo 
 7.-9.6  RVVoimistelupäivät 
Team Protonit, Protonit08, Annelin RV, Alfat, Sigmat
Espoo
 8.6. TANVOTanVo Cup III
Olénaiset K, Olénaiset N
Espoo
 5.-15.7 RVUniversiaditNapoli ITA 
 19.-21.7 RVNuorten MM-kilpailuMoskova RUS